بررسی محصولات مراقبت پوستی طبیعی برای آقایان

محصولات مراقبت پوستی مردانه ارگانیک و طبیعی

برای داشتن پوستی سالم و جوان، باید به آن رسیدگی کنید؛ این مطلبی است که هر بار به آن می‌پردازیم. با این حال دانستن این نکته نیز ضروری است که استفاده از محصولات مناسب برای مراقبت پوستی، خود بخش مهمی از ماجراست. شما نمی‌توانید از هر محصول نامناسبی در روتین پوستی خود استفاده کنید و در نهایت انتظار نتیجه‌ای مطلوب  داشته باشید. علاوه بر نوع محصول انتخابی، کیفیت آن نیز بر اثربخشی روتین پوستی تأثیر خواهد داشت.

جالب است بدانید گاهی یک روتین پوستی نادرست نه تنها نمی‌تواند وضعیت پوستتان را بهتر کند، بلکه باعث آسیب دیدن بیشتر پوستتان نیز خواهد شد. از این رو خوب است با انواع محصولات مناسب روتین پوستی مردانه آشنا شده و از آن‌ها برای اصلاح و ترمیم پوستتان استفاده کنید.

چرا باید از محصولات طبیعی و ارگانیک برای پوست استفاده کنیم؟

این روزها در سراسر دنیا کمپانی‌های تولید لوازم آرایشی و بهداشتی مختلفی وجود دارند که محصولات متعدد و متنوعی را برای افراد تولید کرده و آن‌ها را به بازارهای جهانی عرضه می‌کنند.

این تنوع سبب سردرگمی، گمراهی و در بسیاری از مواقع انتخاب غلط خواهد شد. همین که پا به یک فروشگاه محصولات آرایشی و بهداشتی می‌گذارید، با دنیایی از محصولات محتلف مواجه می‌شوید و اگر تجربه نداشته باشید، نمی‌دانید کدام مورد را از میان آن‌ها انتخاب کنید.

بدون شک استفاده از لوازم بهداشتی و مراقبت پوستی طبیعی، بهترین انتخاب است. اما چرا؟ به نظر شما علت توصیه اکید بر استفاده از محصولات مراقبت پوستی طبیعی چیست و چرا نباید از محصولات غیرطبیعی استفاده کنیم؟ در ادامه به این پرسش، پاسخ خواهیم داد.

تأمین مواد مغذی مورد نیاز

در صورت استفاده از محصولات مراقبتی طبیعی، بسیاری از مواد مغذی و ویتامین‌ها در اختیار پوستتان قرار خواهند گرفت. هر یک از ترکیبات به کار رفته در محصولات ارگانیک می‌تواند طیف گسترده‌ای از مواد مورد نیاز پوست را در اختیار آن قرار دهد. در نتیجه این کار، پوستتان بهبود قابل توجهی پیدا می‌کند و مشکلات آن نیز برطرف خواهد شد.

تناسب با انواع پوست

محصولات شیمیایی معمولاً بر اساس ویژگی‌های انواع پوست، فرموله می‌شوند. این در حالی است که محصولات طبیعی عمدتاً برای انواع پوست مناسب هستند و حتی برای پوست‌های حساس نیز حساسیت ایجاد نمی‌کنند. البته آن‌ها باید این محصولات را نیز با دقت بیشتری انتخاب نمایند. به طور کلی نگرانی‌ها در خصوص استفاده از محصولات مراقبتی طبیعی، کمتر است.

عدم وجود مواد مضر در آن‌ها

برای آن که محصولات مراقبتی را بتوان برای مدت طولانی‌تر در قفسه نگه داشت، معمولاٌ از مواد نگه‌دارنده و شیمیایی استفاده می‌شود. بر اساس تحقیقات انجام شده پارابن و سایر مواد شیمیایی می‌توانند سرطان‌زا بوده و آسیب‌های متعددی به پوست و سیستم‌های بدن وارد کنند. مواد طبیعی از آن جا که حاوی چنین موادی نیستند، خطری نیز برای بدن نخواهند داشت. شما می‌توانید بی آن که نگران آسیب‌های وارده به پوست و بدن باشید، از محصولات طبیعی و ارگانیک استفاده کنید.

تقویت پوست

محصولات ارگانیک و طبیعی به طرز معجزه‌آسایی پوستتان را تقویت می‌کنند. کافیست برای مدتی از محصولات طبیعی استفاده کنید تا شاهد تغییرات قابل توجه پوستتان باشید. این محصولات معمولاً شامل مقدار زیادی ویتامین، املاح و آنتی اکسیدان هستند که باعث شفافیت، ترمیم و زیبایی هر چه بیشتر پوستتان خواهند شد.

عوارض جانبی کمتر

مطابق آن چه گفته شد، با محصولات طبیعی نگران عوارض جانبی و ناخواسته نخواهید بود. البته در برخی موارد ممکن است واکنش آلرژیک ایجاد شده و یا عوارض جزئی مشاهده شوند؛ اما این عوارض به مراتب از عوارض محصولات شیمیایی کمتر هستند. محصولات طبیعی هیچ گاه آسیب جدی به پوستتان وارد نخواهند کرد.

دوستدار محیط زیست

در تولید بسیاری از محصولات مراقبتی شیمیایی از مشتقات نفت استفاده می‌شود. می‌دانیم که پروسه استخراج و پالایش آسیب فراوانی به محیط زیست وارد می‌کند. با استفاده از محصولات طبیعی می‌توانید این آسیب‌ها را کاهش داده و به حفظ محیط زیست کمک کنید.

انواع محصولات طبیعی مناسب برای پوست آقایان

با توجه به آن چه که گفته شد، استفاده از محصولات طبیعی در روتین پوستی مردانه، اقدامی کاملاً منطقی و مناسب به نظر می‌رسد. حال خوب است اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید و از بهترین محصولات مراقبتی طبیعی در روتین خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که روتین پوستی باید در عین طبیعی بودن، کارایی نیز داشته باشد. گاهی در روتین‌هایی که قصد داریم به سرعت شاهد نتیجه باشیم، استفاده از محصولات طبیعی پاسخگو نخواهد بود. در چنین شرایطی شاید بهتر باشد از برخی محصولات شیمیایی بی‌ضرر نیز استفاده کنید. همه چیز به نسبت ضرر به منفعت مربوط است. در هر روتین باید نسبت منفعت به ضرر بسیار بیشتر باشد و آسیب جدی به پوست وارد نشود.

به عنوان مثال گاهی خشک و پوسته پوسته شدن، عارضه یک روش درمانی است که می‌توان به دلیل اثربخشی خوب، از این عارضه موقت چشم پوشی کرد. در ادامه به برخی از محصولات طبیعی خواهیم پرداخت. در حقیقت، باید دو دسته از محصولات را مورد بررسی قرار دهیم.

ماسک‌ها و سرم‌های خانگی

وقتی صحبت از محصولات مراقبت پوستی طبیعی به میان می‌آید، گاهی مقصود ما ماسک‌ها و سرم‌های طبیعی هستند که به صورت خانگی تهیه می‌شوند. به عنوان مثال بسیاری از میوه‌ها و مواد خوراکی می‌توانند برای پوست نیز مفید بوده و تأثیرات شگفت‌انگیزی بر روی پوست داشته باشند. معمولاً ماسک‌ها رایج‌ترین محصولاتی هستند که می‌توان آن‌ها را با مواد خوراکی و به صورت کاملاً طبیعی تهیه کرد. چند نمونه ماسک صورت خانگی و 100% طبیعی را معرفی خواهیم کرد.

ماسک مرطوب‌کننده

یکی از ماسک‌های طبیعی که می‌توانید برای پوستتان استفاده کرده و آن را ترمیم کنید، ماسک مرطوب‌کننده است. ماسک مرطوب‌کننده‌ای که ما به شما معرفی می‌کنیم، شامل روغن نارگیل، ژل آلوئه‌ورا و همچنین روغن ویتامین E است. البته می‌توان موارد دیگری را نیز برای اثربخشی بیشتر به این ترکیب اضافه کرد. روغن نارگیل یک مرطوب‌کننده درجه یک است که پوستتان را نرم و شفاف می‌کند. از سوی دیگر، ژل آلوئه‌ورا علاوه بر آبرسانی بی‌نظیر، التهابات پوستی را نیز تسکین می‌دهد.

روغن ویتامین E هم می‌تواند یک ترمیم‌کننده عالی باشد. برای تهیه این ماسک مرطوب‌کننده باید مقداری از هر جزء را در ظرف ریخته و باهم ترکیب کنید. یک یا دو مرتبه در هفته این ماسک را با براش مناسب بر روی پوستتان اعمال کرده و پس از خشک شدن، با آب ولرم شستشو دهید.

 ماسک درخشان‌‌کننده

برای آن که پوستی درخشان و شفاف با منافذی کوچک و بسته داشته باشید، می‌توانید از ماسکی که در ادامه معرفی می‌شود استفاده نمایید. برای تهیه این ماسک به روغن نارگیل، پودر قهوه، عسل، آب لیمو و سفیده تخم مرغ نیاز خواهید داشت.

 • روغن نارگیل علاوه بر آبرسانی پوست، آن را تغذیه و پاکسازی می‌کند.
 • پودر قهوه پوستتان را شفاف و درخشان خواهد کرد.
 • عسل یک ماده ضدعفونی‌کننده و تقویت‌کننده برای پوست است.
 • آبلیمو پوستتان را ضدعفونی کرده و چربی آن را نیز کنترل می‌کند.
 • سفیده تخم مرغ منافذ پوستتان را کوچک می‌کند.

با ترکیب این مواد با یکدیگر می‌توانید ماسک مناسبی برای پاکسازی و درخشانی پوستتان داشته باشید. باید این ماسک را با براش روی پوستتان اعمال کرده و پس از چند دقیقه با آب ولرم، صورتتان را شستشو دهید.

 ماسک ضد جوش

آکنه یکی از رایج‌ترین مشکلات پوستی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. به خصوص بخش قابل توجهی از آقایان در سنین بزرگسالی نیز همچنان دچار آکنه هستند. روش‌های درمانی متعددی برای از بین بردن این آکنه‌ها وجود دارد. استفاده از یک ماسک طبیعی مناسب می‌تواند به تسریع روند درمان کمک کند. این ماسک ضدجوش از عسل، آبلیمو، سفیده تخم مرغ و ماست ساده تهیه می‌شود. ماست دارای ترکیباتی نظیر پروتئین و لاکتیک اسید است که می‌توانند در از بین بردن آکنه و حتی اسکار، مؤثر باشند. تمام مواد گفته شده را با هم ترکیب کنید و روی صورتتان بگذارید. پس از 10 دقیقه صورتتان را با آب ولرم بشویید.

محصولات طبیعی مانند روغن‌ها و عصاره مواد طبیعی فراوری شده

علاوه بر انواع ماسک‌ها و سرم‌های خانگی که با مواد کاملاً طبیعی تهیه می‌شوند، برخی از محصولات موجود در بازار را نیز می‌توان طبیعی دانست. این محصولات اغلب از روغن‌ها و عصاره‌های طبیعی تهیه می‌شوند و ضرری برای پوست ندارند.

از آن جا که تنوع محصولات طبیعی در بازار بسیار زیاد است، معرفی محصولات در این بخش منطقی به نظر نمی‌رسد. بهتر است برندهای طبیعی و ارگانیک را معرفی کنیم تا با خیال آسوده، محصولات آن‌ها را تهیه نمایید. فهرستی که در ادامه معرفی می‌شود، شامل برترین برندهای مراقبت پوستی مردانه ارگانیک است.

MALIN+GOETZ

این برند یکی از بهترین برندهای تولیدکننده محصولات بهداشتی ارگانیک است که همواره در تلاش برای حذف مواد مضر، بهترین محصولات را ارائه می‌کند. این برند عمده محصولات خود را با استفاده از گیاهان مختلف تولید می‌کند و در ساختار آن‌ها از هیچ ماده شیمیایی بهره نمی‌گیرد.

تنوع محصولات برند malin+goets بسیار زیاد است؛ اما به طور اختصاصی بر محصولات مربوط به پوست‌های حساس تمرکز دارد. از آن جا که افرادی با پوست حساس باید توجه ویژه‌ای در انتخاب محصولات داشته باشند، این برند در تلاش است تا خیال آن‌ها را از هر بابت آسوده کند. همچنین می‌توانید انواع عطرها و دئودورانت‌ها را نیز از همین برند تهیه کنید. جالب است بدانید که در ساخت این دئودورانت‌ها از پارابن یا آلومینیم استفاده نمی‌شود.

 Scotch porter

دومین موردی که به بررسی آن خواهیم پرداخت، برند «اسکاچ پورتر» است. این برند نیز در زمینه تولید محصولات گیاهی و ارگانیک فعالیت دارد و در حقیقت، یکی از کامل‌ترین پکیج‌های محصولات مراقبت پوستی مردانه را ارائه می‌کند. اسکاچ پورتر در ابتدا کار خود را با تولید محصولات پوستی برای مردان سیاه‌پوست آغاز کرد. در حال حاضر نیز یک برند محبوب در زمینه محصولات پوستی برای رنگین پوست‌ها محسوب می‌شود.

در تولید محصولات این برند از گیاهان و عصاره‌های طبیعی استفاده می‌شود و به هیچ عنوان ترکیبات مضر را در تولید آن‌ها به کار نمی‌گیرند. هر چیزی که برای داشتن روتین پوستی مردانه بخواهید را می‌توانید از اسکاچ پورتر خریداری کنید. پاک‌کننده‌های صورت، مرطوب‌کننده‌ها، صابون‌ها، لایه‌بردارها، نرم‌کننده‌ها، افتر شیوها و ماسک‌ها از جمله محصولات اسکاچ پورتر هستند.

 Disco

کمپانی دیسکو برند دیگری در حوزه تولید محصولات مراقبت پوستی آقایان است که طیف گسترده‌ای از تولیدات را به سراسر جهان ارسال می‌کند. این برند انواع محصولات خود را بر پایه گیاهان و عصاره‌های طبیعی تولید کرده و در ساختار آن‌ها از هیچ ترکیب شیمیایی آسیب‌رسانی استفاده نمی‌کند. برای داشتن یک روتین پوستی روزانه کاملاً طبیعی می‌توانید از محصولات دیسکو استفاده کنید.

مهم نیست چه نوع پوستی دارید یا می‌خواهید از چه محصولاتی استفاده کنید؛ دیسکو هر نوع محصولی را در اختیارتان قرار خواهد داد. یکی از جالب‌ترین محصولات دیسکو، برچسب‌هایی است که در طول شب روی پوستتان می‌چسبانید تا با ترکیبات خود، جوش‌ها را از بین برده و اسکار آن‌ها را نیز کمرنگ می‌کند. علاوه بر این می‌توانید انواع ضدآفتاب، لایه بردار و ماسک‌های مناسب انواع پوست را نیز از برند دیسکو خریداری کنید.

Gohn Masters Organics

جان مسترز یک برند تولیدکننده محصولات مراقبت پوستی است که فارغ از جنسیت، محصولات طبیعی بی‌نظیری را تولید می‌کند. این برند معتقد است مواد ارگانیک و طبیعی قدرتی دارند که می‌توانند هر نوع عارضه پوستی را درمان کرده و بهبود ببخشند.

این برند تا حد زیادی با محصولات مراقبت مو شناخته می‌شود و محصولات مراقبت پوستی بی‌نظیری هم دارد. از دیگر نکاتی که جان مسترز به آن توجه ویژه‌ای دارد، خوش‌عطر بودن محصولات است. در اغلب محصولات این برند، از رایحه طبیعی عصاره‌ها استفاده می‌شود. عمده محصولات برند جان مسترز عبارتند از:

 • پاک‌کننده‌ها
 • مرطوب‌کننده‌ها
 • تونر
 • لایه بردار
 • سرم‌ها
 • روغن‌ها
 • بالم لب

نتیجه‌گیری

طبیعتاً تعداد ماسک‌های طبیعی یا برندهای مراقبت پوستی بیشتر از آن است که بخواهیم همه آن‌ها را در این مقاله بررسی کنیم. با این حال تلاش کردیم تا چند مورد از مهم‌ترین‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم تا دید کلی نسبت به آن‌ها پیدا کنید.

پیش از خرید هر محصول، می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت، اطلاعات قابل توجهی درباره آن به دست آورید. حتی بررسی ترکیباتی که روی محصول نوشته شده نیز می‌تواند به شما کمک کند. امیدواریم با توجه به این نکات، بهترین محصولات را برای تقویت پوستتان انتخاب کنید.

Share:

محسن باوی

علاقه‌مند به حوزه زیبایی مردان و دارای 10 سال تجربه در زمینه استفاده از محصولات مراقبت پوستی آقایان. هر آنچه در این مقاله خواندید، برگرفته از رعایت روتین پوستی مداوم می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Top